Fit rafaello z kaszy jaglanej

To, co grzeszymy dzisiaj? Oczywiście tylko w wersji fit! Ale szczerze Wam powiem – tak grzeszyć to naprawdę przyjemność, bo fit rafaello zawierają jedną z najzdrowszych kasz – kaszę jaglaną. Może i przepis nie nada się dla osób z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej, ale na pewno zasmakuje tym na diecie i młodziakom.

Oczywiście ciężko było mi wyliczyć kaloryczność jednej kulki – dlatego też wartość podane poniżej będą bardzo szacunkowe. Niemniej jednak wyliczanie kilokalorii w jadłospisie niekiedy nie ma po prostu sensu – a za czymś, co przypomina słodycze każdy z tęskni.

Fit rafaello z kaszy jaglanej (składniki na około 28 kulek):

  • 100 g wiórków kokosowych,
  • 200 g kaszy jaglanej (lub 2 woreczki),
  • 4 łyżki mielonych migdałów,
  • 4 łyżki miodu pszczelego,
  • 3 szklanki mleka;

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Kaszę wypłukać (zabieg konieczny, aby pozbyć się goryczki!): najpierw w zimnej, następnie w gorącej i ponownie zimnej wodzie. Zalać około 3 szklankami mleka i gotować, aż kasza wchłonie cały płyn. Do ciepłej kaszy dodać wiórki kokosowe (około 5 łyżek), miód i mielone migdały. Z jeszcze ciepłej masy formować kuleczki o średnicy około  3 cm i obtaczać w pozostałych wiórkach kokosowych. Przygotowane kulki schłodzić w lodówce.

Wartości odżywcze (1 kulka):

Uwaga! Wartości te są bardzo szacunkowe – ze względu na to, że ilość wiórków kokosowych może się różnić na poszczególnych kulkach.

Energia (kcal) 82 kcal
Białko 2,2 g
Tłuszcz 4 g
Węglowodany ogółem 10,5 g
Błonnik pokarmowy 1,3 g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *