Banalnie prosty deser chia

Deser chia

Chia zyskało ostatnimi czasy popularność dzięki dużej zawartości kwasów wielonienasyconych omega-3.  Należy do tzw. SUPERFOODS (więcej możecie poczytać tu). Prawie wszyscy o nim słyszeli, ale jak przychodzi co do czego, to mało kto wie “z czym to się je” . A przygotowanie najprostszego deseru chia jest banalnie proste!

Zazwyczaj nasiona szałwii hiszpańskiej (bo taką właśnie mają nazwę) zalewa się ulubionym płynem (mlekiem krowim, mlekiem roślinnym czy nawet sokiem owocowym), odstawia na kilka-kilkanaście godzin do lodówki  i podaje z ulubionymi dodatkami.  Proste?!  Proste:)

Ostatnio i ja nabrałam ochoty na taki deserek (zjadłam go w ramach mojego drugiego śniadania), a że jestem zwolennikiem wykorzystywania tego, co akurat mam pod ręką, to wyczarowałam CHAŁWOWY DESER CHIA Z TRUSKAWKAMI. Polecam spróbować i się przekonać, że przygotowywanie pysznego i jednocześnie zdrowego deseru może być łatwe i przyjemne. A ile zazdrości w oczach tych co widzą, jak go jemy!:)

Przepis na 2 porcje deseru chia:

  • nasiona chia (suche) – 40 g
  • mleko krowie  – 230 ml
  • chałwa – 30 g
  • truskawki – ok 5 sztuk

Nasiona chia wsypać do miseczki. Mleko lekko podgrzać i dokładnie rozpuścić w nim chałwę. Nasiona zalać gotowym mlekiem chałwowym i odstawić do lodówki na całą noc.

Podawać z truskawkami i delektowac się smakiem:)

Wartośc odżywcza 1 porcji:

Energetyczność: 254 kca

Białko: 9,14 g

Tłuszcz: 12,9 g

Węglowodany: 27,3 g

Błonnik pokarmowy: 8,14 g (świetne źródło!)

Prawda, że banalnie proste?:)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *